• 22 Марта 2018

Биллэрии

Саха литературатын кафедратын доцена, литературовед, кириитик, П.А. Ойуунускай аатынан государственнай бириэмийэ лауреата В.Н. Протодьяконов аатынан анал истипиэндьийэҕэ куонкурус биллэриллэр. Куонкуруска РФ Хотугулуу-Илиҥҥи норуоттарын тылларын уонна культураларын институтун 3-5 кууруһун устудьуоннара кыттыахтарын сөп.

Докумуоннары 2018 с. муус устар 30 күнүгэр диэри ХИФУ Кылаабынай куорпуһугар 209 каб. тутабыт.

Ирдэнэр докумуоннар Балаһыанньаҕа сурулла сылдьаллар. Истипиэндийэ балаһыанньата

Автор: Уйгуров Афанасий Афанасьевич