ПРОГРАММА  республиканской научно-практической конференции школьников, студентов, магистрантов, аспирантов и молодых ученых  БИЛИМ – 2021

• 26 Марта 2021

БИЛИМ – 2021

үөрэнээччи, устудьуон, маҕыстыраан, аспыраан уонна эдэр учуонай өрөспүүбүлүкэтээҕи кэмпириэнсийэлэрин

БЫРАГЫРААМАТА

2021 с., кулун тутар 27 күнэ

ПРОГРАММА

БИЛИМ – 2021

27 марта 2021 г.

КЭМПИРИЭНСИЙЭ ХААМЫЫТА:

09.30-10.00 – ZOOM платформаҕа мустуу/ Начало работы платформы ZOOM.

10.00-10.30 – Кэмпириэнсийэ аһыллыыта / Открытие конференции.

10.30-11.30 – Сүрүн мунньах / Пленарное заседание.

12.00-18.00 – Сиэксийэ үлэтэ / Секционные заседания.

Дакылаат эрэгилээмэнэ / Регламент выступления– 5-7 м.

ZOOM сигэ: https://zoom.us/j/5945109166?pwd=ZHBXbE9POFJXT0pSYy8rdVZWTndKUT09

Кэмпириэнсийэ идентификатора: 594 510 9166

Аһарык: 12345678

Эҕэрдэ тыл

Торотоев Гаврил Григорьевич – ХИБҮ АБ ХИНТуоКҮ дириэктэрэ, б.б.х.

Федоров Святослав Игоревич – Ыччат билимин сайдыытын салаатын салайааччыта.

Попова Матрена Петровна - б.б.х., АБ ХИНТуоКҮ СЛХ дассыана, билимҥэ дириэктэри солбуйааччы.

Собакина Ирина Владимировна – ХИБҮ АБ ХИНТуоКҮ устудьуон билим-чинчийэр үлэтин эппиэтинэстээҕэ, б.б.х.

Сүрүн мунньах

Торотоев Гаврил Григорьевич, ХИБҮ АБ ХИНТуоКҮ СТИуоНСТХ дассыана, б.б.х. Саха тылын көмпүүтэр тылыгар киллэрии.

Илларионов Василий Васильевич, ХИБҮ АБ ХИНТуоКҮ БКХ бэрэпиэссэрэ, б.б.д. Билиҥҥи кэмҥэ олонхону үөрэтии сүрүн хайысхалара.

Башарина Зоя Константиновна, ХИБУ АБ ХИНТуоКҮ СЛХ бэрэпиэссэрэ, б.б.д. Саха литературатыгар научнай хайысхалар.

Ефимова Людмила Степановна, ХИБУ АБ ХИНТуоКҮ КХ бэрэпиэссэрэ, б.б.д. Эрэгийиэн култууратын билим чинчийии аныгы хайысхалара.

Васильева Акулина Александровна, ХИБҮ АБ ХИНТуоКҮ СТИуоНСТХ дассыана, б.б.х. СТИуоНСТХ билим чинчийиитин сүрүн хайысхалара.

Сивцева Наталия Сергеевна, ХИБҮ АБ ХИНТуоКҮ СТЛНКМХ дассыана, б.б.х. Саха тылын оскуолаҕа үөрэтии саҥа хайысхалара.

Атласова Элида Спиридоновна, доцент КСФ ИЯКН СВ РФ СВФУ, к.ф.н. Актуальные направления научно-исследовательской работы студентов кафедры северной филологии.

Андреева Елена Васильевна, доцент КСКСТ ИЯКН СВ РФ СВФУ, к.п.н. Разработка научных подходов в исследовании процессов сервиса и туризма в Республике Саха (Якутия).

Лукина Юлия Сергеевна, студент группы М-ЯНРФ-19. Актуальные направления студенческих научных исследований кафедры якутского языка.

«Билим-2021» бырагыраамата

Автор: ПРОГРАММА республиканской научно-практической конференции школьников, студентов, магистрантов, аспирантов и молодых ученых БИЛИМ – 2021